Zrównoważony rozwój

W Inter Projekt dbamy o nasze naturalne środowisko. Włożyliśmy wiele wysiłku, aby ograniczyć i zrekompensować ślad węglowy działalności ludzkiej.

Każde zamówienie = jedno posadzone drzewo
Każde Zamówienie powyżej 10 000$ (lub 10 000€) = 10 posadzonych drzew

Dzięki współpracy z Inter Projekt Twoje zakupy mogą pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Wspieramy organizację 'Trees for the Future' poprzez comiesięczne darowizny. Wysokość darowizny zależy od liczby zamówień składanych przez naszych klientów. Trees for the Future mocno przyczynia się do zalesiania oraz redukcji ubóstwa w Afryce poprzez szkolenie i finansowe wspieranie rolników z lokalnych społeczności w sadzeniu Ogrodów Leśnych. Szczegółowe informacje na temat ich pracy można znaleźć na stronie internetowej. https://trees.org/approach/ .
Z przyjemnością informujemy, że Inter Projekt jest wymieniony na stronie internetowej - https://trees.org/sponsor/inter-projekt-s/ jako jeden z sponsorów organizacji 'Trees for the Future'.

 

Opakowania do recyclingu

W Inter Projekt używamy opakowań z recyklingowanego kartonu tak efektywnie, jak to możliwe. Nigdy nie wyrzucamy otrzymanych opakowań, tylko ponownie je wykorzystujemy. Możesz być pewien/a, że żadne opakowanie kartonowe, które do nas trafi, nie zostanie zmarnowane. :-)

Używamy energii ze źródeł odnawialnych.
W Inter Projekcie korzystamy z energii odnawialnej. Na dachu naszego budynku zainstalowanych jest około 100 paneli słonecznych. Zredukowaliśmy zużycie energii tak bardzo, jak to możliwe, zamieniając każdą standardową żarówkę na oświetlenie energooszczędne. Nasz budynek jest również mocno ocieplony, dzięki czemu nawet zimą możemy oszczędzać energię zużywaną na ogrzewanie.